Menu główne
Pozostałe
Zrealizowane Projekty

Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy


Śladami przeszłości


Ta ziemia od innych mi droższa


Pański Ogród


Każde dziecko jest inne - edukacja przez indywidualizację w Gminie Zarszyn.

Szkoła Marzeń

Zobacz jak realizowaliśmy nasz program.

Statystyki


Wszystkie wizyty: 5584
Dzisiaj: 62

gości na stronie:
1

Newsletter
Certyfikaty
Katalog Gwiazdor
Kalendarz
BIP

Szkoła w Zarszynie przyjazna logopedii
21.12.2018

17 grudnia w naszej szkole odbyło się szkolenie logopedów z terenu powiatu sanockiego i nie tylko na temat „Centralnych zaburzeń słuchowych u dzieci i dorosłych”. Szkolenie prowadziła mgr Katarzyna Skrobek- Chmurska, zaproszona przez panią Marię Kuzin. Jest to już drugie szkolenie w naszej szkole. Oba cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Omawiane pojęcie CAPD (centralnego zaburzenia przetwarzania słuchowego) jest dość nowym terminem. Okazuje się, że zaburzenie to dotyka ok. 5-7% dzieci w wieku od 7 do 14 roku życia, a pierwsze symptomy pojawiają się już w przedszkolu. Dzieci takie mają problemy z opanowaniem umiejętności czytania, pisania, nie mają zdolności muzycznych i plastycznych. Co robić w takiej sytuacji? Należy skierować dziecko na  diagnozę pod kątem zaburzeń przetwarzania słuchowego. Diagnozę taką przeprowadza Poradnia Logopedyczna mieszcząca się w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie. Tam dziecko zostanie objęte specjalną terapią.


 
dodał: admin Komentarzy [0]

Dziennik elektroniczny

Reklama
Przyjaciele Szkoły
Podziękowania za pomoc, życzliwość i współpracę okazywaną naszej szkole w roku szkolnym 2016/17 otrzymali rodzice: Ewelina Szczęsny, Katarzyna Olearczyk, Marta Stapińska, Agata Żyłka, Edyta Leszkiewicz, Małgorzata Szary, Ewelina Suwała, Karolina Wanielista, Teresa Komańska, Aneta i Sebastian Zimak, Agata Piech, Wioleta Buczek, Ewa Kot, Anna Gajewska, Samanta Kłodowska, Celina Kuzian, Dorota Deszczyńska, Jolanta Węgrzyn, Irena Żyłka, Danuta Kraska, Ewelina Bielawska, Magdalena Tomków, Joanna Kilar, Maria Betlej i Agnieszka Czarnik.
RÓWNANIE SZANS

Nasi sponsorzy

Konkurs
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
Pogoda
Gmina Zarszyn

Mapa
Mapa Polski Targeo
Powered by Targeo® | AutoMapa®
Współpraca ze Stowarzyszeniem „INICJATYWA” w Zarszynie


2006 Wszelkie prawa zastrzeżone | SP Zarszyn

Witryne prowadzi Anna Ćwiakała
Nauczyciele Uczniowie Rodzice

Warto zobaczyc

www.kanondladzieci.pl

 

www.misie.com.pl

www.reedukacja.prv.pl